Friesland - 25-01-2023

 

column

Wandelen in de regio

Tekst en foto’s: Berber van Oyen-Peenstra

 

Tijdens de kerstvakantie was het jammer genoeg nogal regenachtig, al heb ik heerlijk gewandeld bij Steenwijk en Borger in de buurt. Maar Overijssel en Drenthe vallen niet echt onder onze regio, dus ik smokkel maar een beetje als ik je als lezer van Middelpunt naar Oranjewoud stuur. Daar liep ik eerder in december, toen het koud en droog was.

 

Ik zette de auto op het (eerste) parkeerterrein aan de Koningin Julianaweg. De wandeling start in het Veenwijkbos. Eind 18e eeuw door Lukas Pieter Roodbaard ontworpen als landschapstuin van landgoed Veenwijk. Het Woutersbergje is hier een overblijfsel van.

 

Iets verderop kom je door het Reiger(s)bos, oud loofbos waar vroeger ook een landhuis stond. Je steekt de Prinsewyk over, het kanaal dat oorspronkelijk de Schoterlandse Compagnonsvaart en de Tjonger verbond. Verderop loop je langs de Overtuin en kom je door een (amper) bebouwd stukje.

 

Vlak voordat je via de Emmalaan teruggaat naar het startpunt, zie je aan je rechterhand nog de recent flink verbouwde landgoedboerderij Semper Virens (Prins Bernhardweg 31, bouw: 1875). Benieuwd naar de geschiedenis van Oranjewoud? Ga dan naar oranjewoudhistorie.nl

 

 

Link naar de wandeling

 

Berber woont met man en twee kinderen in Nes. Vanuit BERBER communicatie adviseert en ondersteunt ze voornamelijk organisaties die actief zijn in de wereld van cultuur, literatuur, taal en onderwijs.

 

 

Columns van Berber

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER 85b94bff-3d7f-4d52-8ea4-67896f
18-02-2025

Zonneliedpelgrimage van Jorwert naar Akkrum

LEES MEER dsc0262
18-02-2025

Strijd tussen bridgeclubs uit Akkrum en Aldeboarn

LEES MEER akkrumnesbloeit-mp-92mm
04-02-2025

Oproep: Doe mee aan de speeddate voor Akkrum-Nes Bloeit

LEES MEER mp2504pagina12
18-02-2025

Te dwaan YN MIDDEN FRYSLĂ‚N

LEES MEER drukwerkdeals-2024-01-16-a-en-
16-01-2024

Drukwerkacties Inclusief GRATIS Advertentie en/of Verspreiding

LEES MEER schermafbeelding-2021-12-21-om

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER photo-anya-petra-eijer-06752-2
18-02-2025

Soms moeten plannen aangepast worden

LEES MEER kees-parttechniek
18-02-2025

Blijven Leren of Blijven Staan?

LEES MEER img2092bvanoyenlr
18-02-2025

Jirnsum (8,5 km)

LEES MEER mirjam-bos
18-02-2025

Een koopovereenkomst: mondeling of schriftelijk?

LEES MEER landinzicht-urgenda
18-02-2025

Sleurgenda

LEES MEER schermafbeelding-2025-02-04-om
04-02-2025

Ineens krijgt dat vreselijke nieuwsbericht een gezicht…

LEES MEER img1047
04-02-2025

Het Warmte Uitvoeringsplan Nes is klaar

LEES MEER img9443
04-02-2025

Smile!

LEES MEER unknown
04-02-2025

Torenvalk (Reade wikel)

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen