Grou - 14-06-2022

 

Column door:

Kees van den Bosch

Adviseur Technische Carrières

Dagelijks komen er in de media berichten voorbij over de hoeveelheid openstaande vacatures, lage werkeloosheidscijfers en producten en processen die vertraging oplopen door het tekort aan medewerkers. De NS blijkt niet genoeg conducteurs, machinisten en ander personeel te hebben om alle treinen te laten rijden. Op Schiphol zagen we lange rijen, vluchten die uitvielen en forse vertragingen. Als klap op de vuurpijl zag Rijkswaterstaat zich onlangs genoodzaakt de Ketheltunnel bij Rotterdam af te sluiten omdat twee toezichthoudende operators zich ziek hadden gemeld.
Last van de krappe arbeidsmarkt hebben we dus zeker.

 

Dergelijke berichten over personeelstekorten buitelen weliswaar over elkaar heen, maar wat betekent het voor de kansen van medewerkers op de arbeidsmarkt? Die krappe arbeidsmarkt is toch fantastisch voor medewerkers? Dat zou je wel denken met 133 vacatures voor iedere 100 werklozen in het 1e kwartaal van 2022. Zeker als je een baan zoekt in een sector waar de krapte erg voelbaar is (de meeste vacatures staan open in de handel, zakelijke dienstverlening, bouw en zorg), liggen de banen voor het oprapen. Wat dat betreft geldt ook op de arbeidsmarkt gewoon de wet van vraag & aanbod; hoe minder er van zijn die het kunnen, hoe beter de beloning.

 

Maar hoe haal jij als medewerker nou voordeel uit een krappe arbeidsmarkt?

Hoe ga je het gesprek aan dat jij eigenlijk ook wel iets meer zou willen? Het is handig om over een aantal dingen na te denken. Bijvoorbeeld over hoe gemakkelijk je in de praktijk en in de regio een nieuwe vergelijkbare baan kunt vinden en hoe moeilijk het voor je werkgever is om een vervanger voor jou te vinden. Of het verstandig is om ineens een eisenpakket bij je leidinggevende op tafel te gooien. Nou snappen we wel dat alles duurder wordt en je salaris die stijging niet bijbeent. Dat er stijgende inflatie is en je hogere reiskosten hebt om op je werk te komen. Maar ineens je werkgever ‘het mes op de keel zetten’ is niet leuk en ook niet handig.

 

Veel verstandiger is het om er een samenwerkend gesprek via tweerichtingsverkeer met elkaar van te maken. Over hoe jij waarde aan het bedrijf toevoegt, en het bedrijf aan jou. Door wederzijds te bespreken wat jullie voor elkaar kunnen betekenen en wat o.a. intern doorgroeien, training- & opleidingsbudget, extra werkzaamheden of juist afstoten van werkzaamheden, een hogere reiskostenvergoeding, flexibele werktijden, contractvorm, e.d. daarin positief zouden kunnen bijdragen.

 

Als je ondertussen niet vergeet dat werkgevers medewerkers die niet te vinden zijn, kansen moeten bieden, opleiden en begeleiden om ze op de juiste plek te laten landen, dan moet het goed komen. Wat dat betreft is de uitspraak (van Richard Branson, die hij deed in juist een ruime arbeidsmarkt) “Take care of your employees and they’ll take care of your business” zeker actueel.

 

 

Hebt u vragen of opmerkingen?

058 8330001, De Finnen 10, 9001 XW Grou

www.parttechniek.nl

 

 

Op de foto: team PART Techniek,

van links naar rechts: Sybolt van der Eems, Chris Postma, Iris Mulder, Kees van den Bosch

 

 

Columns van Kees van de Bosch

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER chatgpt-image-28-okt-2025-1136
28 oktober 2025

Feest bij MiddelPunt, onze 400ste uitgave!

LEES MEER afbeelding-van-whatsapp-op-202
28 oktober 2025

Kinderopvang Boartershiem organiseert samen met de VOAN de 11 november optocht

LEES MEER hugo-clement-jgtprdnmgqc-unspl
28 oktober 2025

Dorcas stopt met inzameling kleding via huisdepots

LEES MEER demonstratie-bij-workshop-ggg-
14 oktober 2025

Workshop GGG koken in Grou

LEES MEER 1000026457
14 oktober 2025

Nieuwe naam voor museum in beweging: Museum De Waach Aldeboarn

LEES MEER 2025-sept
1 oktober 2025

Veilingnieuws van Frits Wilde Veilingen

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER foto-kaart-zonder-naam-mem
15 oktober 2025

De pet ôfdwaan

LEES MEER foto-oktober-2025
15 oktober 2025

Een dagje mee met de paraveterinair

LEES MEER kievitwilsteraldeboarn311011
15 oktober 2025

De Ljip

LEES MEER foto-column-weer-en-afscheid-o
1 oktober 2025

Weer en afscheid: een onvoorspelbare combinatie

LEES MEER img7280
1 oktober 2025

Energiewinst optimaal inregelen CV-installatie

LEES MEER img5256bvanoyenlr
1 oktober 2025

Opende (9,5 km)

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
1 oktober 2025

De 4 soorten werknemers. In welke categorie val jij?

LEES MEER mirjam-bos-2
1 oktober 2025

Ondernemingsrecht: nieuwe mogelijkheden!

LEES MEER afbeelding-van-whatsapp-op-202
1 oktober 2025

Bloei in Reduzum

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen