Friesland - 10-06-2025

 

Column

Wandelen in de regio

Tekst en foto’s: Berber van Oyen-Peenstra

In mijn vorige column stipte ik al aan dat ik bezig ben met Klein geluk, het project van Leeuwarden City of Literature tijdens Arcadia. Daarbij verschijnen er 100 dagen lang literaire lichtpuntjes in Fryslân. Dat betekent: korte en langere teksten, die steeds op een andere manier zichtbaar worden. Twee van die ‘verschijningsvormen’ zijn in Appelscha en op beide plekken wordt iets uitgedeeld met een tekst erop. Een goede reden voor mij om kortgeleden die kant op te gaan. Uiteraard combineerde ik dit ‘koeriersklusje’ met een wandeling.

 

Nabij Buitencentrum Drents-Friese Wold starten verschillende routes, die je vooraf al goed kunt bekijken op de kaart van staatsbosbeheer.nl. De witte route (‘Terwisscha’) is 5 kilometer lang en gaat zowel door bos als over heide. Er is een combinatie te maken met wandelroute ‘Kale Duinen’ (samen 12 km). Die ‘Grote bos- en duinroute’ heb ik eerder op routeyou.com gezet – zoek op auteur BerbervO – om spoorzoeken naar overgangspaaltjes te voorkomen. Bij mijn recente bezoek verlengde ik de witte route aan het eind met een stukje wandelroute ‘De Bult’. Dat doe je door aan het begin van de paardentrailer-parkeerplaats het bos in te gaan. Loop rechtdoor, ga rechtsaf de Kloosterweg op en de eerste links De Bult in. Volg vanaf daar de rode route. Je maakt de wandeling dan net wat langer.

 

PS: Weten wat je kunt bemachtigen in Appelscha (als het nog niet op is)? Kijk dan bij dinsdag 3 en 10 juni op kleingeluk.frl!


Berber woont in Nes en adviseert en ondersteunt vanuit BERBER communicatie voornamelijk organisaties die actief zijn in de wereld van de podiumkunsten, literatuur en taal.

Link naar de wandeling

 

Meer wandelingen? Bekijk hier de columns van Berber

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER 827b5772-3f6e-4cde-92e1-5e3dec
16-06-2026

Skûtsjesilen Beachfestival

LEES MEER weidumerhout-astrix-en-obelix
16-06-2026

WeidumerHout: De Asterix en Obelix van de Nederlandse Horeca

LEES MEER beleefvoorpag
02-06-2026

BELEEF Regio Heerenveen zomer 2026

LEES MEER a60f81a3-7e5a-4694-b223-e6ccdc
02-06-2026

Zon, muziek en flowerpower tijdens Sunshine Festival in Luinjeberd

LEES MEER fysio
02-06-2026

Vertrouwde zorg in goede handen

LEES MEER hercules
02-06-2026

4 maal goud voor G.V. Hercules

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER tijd-juni-2026
16-06-2026

Stilstaan bij tijd

LEES MEER mirjam-bos-2
16-06-2026

De WBTR: moeten verenigingen en stichtingen vóór 1 juli 2026 in actie komen?

LEES MEER parttechniek2
16-06-2026

Het talent van nét genoeg doen

LEES MEER img7750bvanoyenlr
16-06-2026

Hemrik (12 tot 15 km)

LEES MEER laatste-verzorging
02-06-2026

Fakmanskip sjochst yn de details

LEES MEER mp-202611lr
02-06-2026

Operatie “Onder eigen dak”

LEES MEER img5409
02-06-2026

Angst moe

LEES MEER marlenasroczynska-puppies-2186
02-06-2026

Spoed kent geen feestdagen

LEES MEER boomblauwtjeakkrump1320214
02-06-2026

It Sprakelbeamblaujurkje

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen