Reduzum-Grou - 01-04-2025

 

Verhalen uit de dierenartsenpraktijk

Dierenartsenpraktijk Reduzum-Grou

met hart voor dieren,
in het hart van Fryslân

Door Judith Derksen

 

Het werk van veearts speelt zich grotendeels af in de buitenlucht. Net als onze veehouders leven wij dan ook met de seizoenen. In de zomer zweten we uit ons plastic operatiejasje. De herfst staat bekend om zijn grillige temperatuurswisselingen en de hoge vochtigheidsgraad is een uitdaging voor de luchtwegen. Dan de winter. Korte dagen, injectievloeistoffen die je moet opwarmen in je broekzak en glibberen over gladde landweggetjes. Maar ook prachtige bevroren landerijen en vee wat tevreden in een comfortabele stal staat.

 

Toch wordt rond februari vaak met smart uitgekeken naar mijn favoriete seizoen van het jaar: lente! De dagen worden langer, de narcissen schieten uit de grond, de eerste mest wordt op het land gereden. En het allermooiste onderdeel… Lammerij!

 

Ik heb dienst. Zondagmiddag gaat de telefoon. Het was rustig dit weekend. Waarschijnlijk zaten de meeste mensen heerlijk te genieten op het terras van het prachtige weer dat zich dit jaar verrassend vroeg aandiende. ‘Ik heb een veearts nodig, ik denk dat het een keizersnede wordt’, hoor ik vanaf de andere kant van de lijn. Het is een van onze schapenhouders die belt. ‘Kom eraan’. Ik hang op. YES lammerij!

 

Ik loop de stal in, de geur van schoon stro komt me tegemoet en ik word verwelkomd door een gezellig geblaat. De lammeren springen vrolijk door de hokken. Het betreffende schaap staat al klaar. Ze heeft te weinig ontsluiting en dus wordt het inderdaad een keizersnede. Niet veel later likt moeder fanatiek het lam droog. Dit is toch echt een van de allermooiste dingen van ons werk.

 

Op de praktijk houden we bij hoeveel schapenverlossingen elke veearts op zijn naam mag schrijven. Deze ‘wedstrijd’ is nu in volle gang. Ik heb de assistentes stiekem ingefluisterd dat ze mij eerst moeten bellen als lammerij zich aandient… Maar dat zullen we de collega’s nog maar niet vertellen 😉

 

Dierenartsenpraktijk Reduzum-Grou

Oedsmawei 13

9001ZJ Grou

Tel: 0566-601464

info@dierenartsgrou.nl

www.dierenartsgrou.nl

 

 

Columns Dierenartsenpraktijk

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER de-grou-mobyl
10-02-2026

Leerlingen Sevenwolden Grou halen € 2.500,- op voor De Grou Mobyl! GROU

LEES MEER briozeilmarathon-2025-wsv-onde
10-02-2026

37e Brio Zeilmarathon op 8 en 9 mei 2026

LEES MEER oanpakker-lamp
27-01-2026

Energieteam Aldeboarn bijna klaar

LEES MEER img1369
27-01-2026

Kapsalon Unique: een nieuw hoofdstuk

LEES MEER terhernster-veer
27-01-2026

Terhernster Veer zoekt schippers

LEES MEER 4-1-programma-2026-a4-flyer-ge
15-01-2026

Programma Sint Piterfeest 2026

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER grotezaagbek2adridegroot020125
10-02-2026

De Zaagbekken

LEES MEER photo-anya-petra-eijer-06752-2
28-01-2026

Een waardig levenseinde

LEES MEER sigrid-2
28-01-2026

Winter

LEES MEER mirjam-bos-2
28-01-2026

Concept-testament: rechtsgeldig?

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
28-01-2026

Harder werken zonder promotie

LEES MEER img6717bvanoyenlr
28-01-2026

Steenwijk (9 km)

LEES MEER pictogram-productie-leppagreid
28-01-2026

Burgerinitiatief “Nes van het gas af” wordt dit jaar heel concreet

LEES MEER gf2035-22-jan-2026
27-01-2026

De toekomst klopt op de deur

LEES MEER tractor-unsplash
13-01-2026

Met koude handen, warm hart

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen