Friesland - 15-05-2024

 

Column

Wandelen in de regio

Tekst en foto’s: Berber van Oyen-Peenstra

Al een tijd ligt een print van Dichterspaad Aldegea in mijn mapje ‘wandelinspiratie’. Omdat 25 kilometer mij wat ver leek, wandelde ik alleen de oostelijke helft. Een prachtige, groene route. Door wegwerkzaamheden maakte ik een extra lusje, vandaar het bonus-schelpenpaadje nabij Opeinde.

 

Startplek: de 12e eeuwse Sint Agathatsjerke in Oudega. Tijdens ‘mijn’ route kom je zo’n vijf panelen met gedichten tegen van de in totaal 17 panelen die het Dichterspaad telt. De gedichten worden om de paar jaar vervangen door nieuwe; de huidige staan er pas sinds 2023. Er zijn ook andere bezienswaardigheden. Zoals het in 2019 door kunstenaars getransformeerde transformatorhuisje. En rijksmonument De Blauwe Steen, een voormalige grens- steen, die sporen uit 1672 draagt van plunderende troepen van de Bisschop van Münster. 

 

De grote bijenkorf vlak erna is tijdens Cultureel Hoofdstad-jaar 2018 gemaakt en symboliseert de bijen die de streek hebben gered van diezelfde plunderaars. Bijna aan het einde van de wandeling kom je ook deze keer langs een plek waar een luchtwachtpost stond. Het kunstwerk van Sietse Bruinsma is gemaakt van enkele betonnen elementen van de Koude Oorlog-toren.

 

Kijk voor alle informatie over het Dichterspaad op oudega.info


Berber woont in Nes en adviseert en ondersteunt vanuit BERBER communicatie voornamelijk organisaties die actief zijn in de wereld van de podiumkunsten, literatuur en taal.

Link naar de wandeling

 

Meer wandelingen? Bekijk hier de columns van Berber

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER chatgpt-image-28-okt-2025-1136
28 oktober 2025

Feest bij MiddelPunt, onze 400ste uitgave!

LEES MEER afbeelding-van-whatsapp-op-202
28 oktober 2025

Kinderopvang Boartershiem organiseert samen met de VOAN de 11 november optocht

LEES MEER hugo-clement-jgtprdnmgqc-unspl
28 oktober 2025

Dorcas stopt met inzameling kleding via huisdepots

LEES MEER demonstratie-bij-workshop-ggg-
14 oktober 2025

Workshop GGG koken in Grou

LEES MEER 1000026457
14 oktober 2025

Nieuwe naam voor museum in beweging: Museum De Waach Aldeboarn

LEES MEER 2025-sept
1 oktober 2025

Veilingnieuws van Frits Wilde Veilingen

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER foto-kaart-zonder-naam-mem
15 oktober 2025

De pet ôfdwaan

LEES MEER foto-oktober-2025
15 oktober 2025

Een dagje mee met de paraveterinair

LEES MEER kievitwilsteraldeboarn311011
15 oktober 2025

De Ljip

LEES MEER foto-column-weer-en-afscheid-o
1 oktober 2025

Weer en afscheid: een onvoorspelbare combinatie

LEES MEER img7280
1 oktober 2025

Energiewinst optimaal inregelen CV-installatie

LEES MEER img5256bvanoyenlr
1 oktober 2025

Opende (9,5 km)

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
1 oktober 2025

De 4 soorten werknemers. In welke categorie val jij?

LEES MEER mirjam-bos-2
1 oktober 2025

Ondernemingsrecht: nieuwe mogelijkheden!

LEES MEER afbeelding-van-whatsapp-op-202
1 oktober 2025

Bloei in Reduzum

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen