Friesland - 22-02-2022

 

column

Wandelen in de regio

Tekst en foto’s: Berber van Oyen-Peenstra

 

Toen ik laatst op de koffie was bij mijn oom Atze in Jirnsum, kwam het gesprek al snel op wandelen. Omdat hij al zijn hele leven in Friesland woont, kent hij flink wat routes en paadjes. Ik vertelde over een wandeling bij Scharnegoutum en prompt adviseerde hij mij een mooi paadje bij Boazum. Fijn dat soort tips! Met behulp van Google Maps had ik al vlot een rondwandeling uitgedacht.

 

Op een mistige en zonnige woensdagmorgen parkeerde ik nabij de 12e eeuwse St. Maartens/Martinuskerk in Boazum. Een volgende keer ga ik zeker binnenkijken, om het 13e eeuwse fresco op het plafond te bewonderen. Het is ook geen straf om via de fraaie Dokter Miedemastrjitte (met enkele 18e eeuwse monumentale huizen) het dorp uit te lopen. Net Boazum uit neem je een smal fiets/wandelpad richting de Zwette. Je kunt vervolgens prachtig langs de trekvaart lopen. Je passeert de Kleiterpstermolen, een gerestaureerde Amerikaanse windmolen (1918 of 1920). Aangekomen bij verbindingsweg De Dille ging ik linksaf richting Easterwierrum. Je kunt ook even naar rechts voor een bezoekje aan Theetuin de Dille. Het dorp weer uit leidde een mooi, smal fietspaadje mij naar buurtschap Klaeiterp. Je passeert de plek waar in 1941 een Britse bommenwerper werd neergeschoten. Een informatiebord laat je er even letterlijk en figuurlijk bij stil staan. Een stukje fietspad langs de N384 en buurtschap Indijk leidden mij terug naar Boazum. Met diens kerk als niet te missen ‘landmark’.

 

 

Link naar de wandeling

 

Berber woont met man en twee kinderen in Nes. Vanuit BERBER communicatie adviseert en ondersteunt ze voornamelijk organisaties die actief zijn in de wereld van cultuur, literatuur, taal en onderwijs.

 

 

Columns van Berber

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER full-shot-cute-kid-potty-train
20-05-2026

Gratis zindelijkheidstraining in Akkrum

LEES MEER fb-evenement-afbeelding
19-05-2026

Grouster 4Daagse 2026

LEES MEER opening-3
19-05-2026

Tennis Club Oldeboorn viert 50-jarig jubileum

LEES MEER 2mva2233
05-05-2026

Tien maanden De Gondel: een warm thuis in het hart van Aldeboarn

LEES MEER schermafbeelding-2026-05-05-om
05-05-2026

Maak nu kennis met de deelauto met 50% korting

LEES MEER mother-daughter-painting-tradi
21-04-2026

Akkrum-Nes Bloeit: doe je mee?

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER mei-2026-mercedes-benz
19-05-2026

Liever een glimlach dan tranen

LEES MEER mirjam-bos-2
19-05-2026

Rechten en plichten bij een eigendomsoverdracht

LEES MEER parttechniek
19-05-2026

Druk met druk zijn?

LEES MEER img7533bvanoyenlr
19-05-2026

Tjalleberd-Gersloot (7 km)

LEES MEER deelauto-column
19-05-2026

Deelauto’s in Bloei: Slimmer rijden in Akkrum, Aldeboarn en Reduzum

LEES MEER portretfoto-leo-boermans
05-05-2026

Wie doet wat? De kunst van samen afscheid nemen

LEES MEER schermafbeelding-2026-05-05-om
05-05-2026

Jouke Bos en Sietse de Vos

LEES MEER foto-column-mei-2026
05-05-2026

Ode aan de directeur

LEES MEER oranjetipjepaardenbloemalddjip
05-05-2026

Oranjetipje op Paardenbloem

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen