Friesland - 22-02-2022

 

column

Wandelen in de regio

Tekst en foto’s: Berber van Oyen-Peenstra

 

Toen ik laatst op de koffie was bij mijn oom Atze in Jirnsum, kwam het gesprek al snel op wandelen. Omdat hij al zijn hele leven in Friesland woont, kent hij flink wat routes en paadjes. Ik vertelde over een wandeling bij Scharnegoutum en prompt adviseerde hij mij een mooi paadje bij Boazum. Fijn dat soort tips! Met behulp van Google Maps had ik al vlot een rondwandeling uitgedacht.

 

Op een mistige en zonnige woensdagmorgen parkeerde ik nabij de 12e eeuwse St. Maartens/Martinuskerk in Boazum. Een volgende keer ga ik zeker binnenkijken, om het 13e eeuwse fresco op het plafond te bewonderen. Het is ook geen straf om via de fraaie Dokter Miedemastrjitte (met enkele 18e eeuwse monumentale huizen) het dorp uit te lopen. Net Boazum uit neem je een smal fiets/wandelpad richting de Zwette. Je kunt vervolgens prachtig langs de trekvaart lopen. Je passeert de Kleiterpstermolen, een gerestaureerde Amerikaanse windmolen (1918 of 1920). Aangekomen bij verbindingsweg De Dille ging ik linksaf richting Easterwierrum. Je kunt ook even naar rechts voor een bezoekje aan Theetuin de Dille. Het dorp weer uit leidde een mooi, smal fietspaadje mij naar buurtschap Klaeiterp. Je passeert de plek waar in 1941 een Britse bommenwerper werd neergeschoten. Een informatiebord laat je er even letterlijk en figuurlijk bij stil staan. Een stukje fietspad langs de N384 en buurtschap Indijk leidden mij terug naar Boazum. Met diens kerk als niet te missen ‘landmark’.

 

 

Link naar de wandeling

 

Berber woont met man en twee kinderen in Nes. Vanuit BERBER communicatie adviseert en ondersteunt ze voornamelijk organisaties die actief zijn in de wereld van cultuur, literatuur, taal en onderwijs.

 

 

Columns van Berber

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER img-20240427-wa0003-kopie
1 april 2025

Koningsdag in Akkrum-Nes

LEES MEER skipkesilen-afgelopen-merke-20
1 april 2025

Skipkesilen

LEES MEER img8178-kopie
4 maart 2025

Feestelijke opening Bibliotheek Akkrum

LEES MEER 20250131105739-kopie
4 maart 2025

Brandweer Grou zoekt nieuwe collega’s

LEES MEER mp2507pagina12
1 april 2025

Te dwaan YN MIDDEN FRYSLÂN

LEES MEER drukwerkdeals-2024-01-16-a-en-
6 maart 2025

Drukwerkacties Inclusief GRATIS Advertentie en/of Verspreiding

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER foto-maart-2025
1 april 2025

En de winnaar is…

LEES MEER zaagjeartemiscallantsoog080916
1 april 2025

Zaagje, een klein tweekleppig schelpdier

LEES MEER photo-anya-petra-eijer-06752-2
18 maart 2025

Lichtjes van troost

LEES MEER kees-parttechniek
18 maart 2025

Liegen op werk: onschuldig of onacceptabel?

LEES MEER dsc8166bvanoyenlr
18 maart 2025

Mirns (6,5 km)

LEES MEER mirjam-bos
18 maart 2025

Eenmanszaak of BV

LEES MEER meer-bewegen-in-akkrum-op-de-b
18 maart 2025

Bloeiweken, goed bekeken

LEES MEER adobestock937834028
4 maart 2025

De útfeart foar myn beppe

LEES MEER simon-woonkajuit
4 maart 2025

(Her)stoffering op maat voor een nieuwe look

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen