Akkrum/Nes - 04-09-2024

 

Column

Nieuws van Duurzaam Akkrum Nes

Tekst: Tineke Cazemier

Maandelijks nemen we u mee in de activiteiten van Duurzaam Akkrum Nes (DAN) en geven we een inkijk in onze projecten.

Het gezamenlijke project met Plaatselijk Belang, waarbij kleine energiebesparende maatregelen worden aangebracht, loopt nog tot het einde van dit jaar. Kleine energiebesparende maatregelen hebben zeker effect en leveren een lagere energierekening op. Aanmelden kan nog (info@duurzaamakkrumnes.nl). Samen met andere partijen is DAN gaan nadenken over een vervolg op deze succesvolle verduurzamingscampagne. We willen een project in de steigers zetten met nog meer impact op het verlagen van het energieverbruik en dus de energierekening.

 

De voorbereidingen voor dit nieuwe verduurzamingsproject zijn in volle gang. Binnenkort start in Akkrum het project ‘Grote energiebesparende en isolerende maatregelen’. Ben je eigenaar van een woning in Akkrum met een lage energiekwaliteit en hoge energiekosten? Zo ja, dan kun je in aanmerking komen voor een gratis energieadvies. Het energieadvies brengt je hele woning in kaart. De eerste stap is inzicht in de energiebesparende maatregelen die je al genomen hebt in je huis, hiermee bepaal je je huidige isolatieniveau. Als tweede stap krijg je inzicht in de (grote) maatregelen die je nog kunt treffen om een beter isolatieniveau te halen en de energiekosten naar beneden te brengen. Bij grotere maatregelen kun je denken aan vloer- of bodemisolatie, gevelisolatie, dakisolatie, vervanging glas, (hybride)warmte pomp, een zonneboiler en zonnepanelen. Als derde stap worden door gecertificeerde bedrijven in Friesland de kosten berekend voor de aanschaf en het aanbrengen van de benodigde isolatie- en verduurzamingsmaatregelen. Omdat het vaak om kostbare maatregelen gaat krijg je ook inzicht in de beschikbare subsidies van het rijk, provincie en de gemeente Heerenveen en ontvang je een lijst met gecertificeerde bedrijven in Fryslân die het werk kunnen en willen uitvoeren.

 

Hiermee wordt het verduurzamen van je woning wel een stuk makkelijker. DAN is nog aan het onderzoeken of we ook kunnen zorgen dat een financieel specialist aanhaakt om eventueel te helpen bij de financiering- en subsidieaanvraag.

 

De energieadviseur in Akkrum staat in de startblokken om aan de slag te gaan met het eerste energieadvies. Na de zomer wordt in meerdere buurten een flyer verspreid met meer informatie. Mocht je nu al interesse hebben in deelname aan het project ‘Grote energiebesparende en isolerende maatregelen’ dan kun je je alvast aanmelden door middel van een WhatsAppberichtje naar Tom Yntema (06 15607587).

 

Nog doen voor de winter: optimaal inregelen cv-installatie

Ook is energiebesparing te halen bij het optimaal inregelen van je cv-installatie. Voor een efficiënte verwarming van de ruimten worden door onze ‘Oanpakkers’ de radiatoren en de cv-ketel op de juiste warmwatertemperatuur ingesteld. Aanmelden kan via onze website of via een WhatsAppbericht naar Tom Yntema. Dan is dit maar mooi voor de winter geregeld!

 

Foto: De opbrengst van ons zonnepark in de maanden juni en juli 2024 in MWh en het aantal huishoudens dat gedurende een jaar van stroom kon worden voorzien.


Columns Duurzaam Akkrum-Nes

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER oanpakker-lamp
27-01-2026

Energieteam Aldeboarn bijna klaar

LEES MEER img1369
27-01-2026

Kapsalon Unique: een nieuw hoofdstuk

LEES MEER terhernster-veer
27-01-2026

Terhernster Veer zoekt schippers

LEES MEER 4-1-programma-2026-a4-flyer-ge
15-01-2026

Programma Sint Piterfeest 2026

LEES MEER image00002
13-01-2026

Matties naar Milaan: met cowboy-cut juichen voor Jorrit Bergsma

LEES MEER praalwagenoptocht
13-01-2026

Praalwagenoptocht in Akkrum

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER photo-anya-petra-eijer-06752-2
28-01-2026

Een waardig levenseinde

LEES MEER sigrid-2
28-01-2026

Winter

LEES MEER mirjam-bos-2
28-01-2026

Concept-testament: rechtsgeldig?

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
28-01-2026

Harder werken zonder promotie

LEES MEER img6717bvanoyenlr
28-01-2026

Steenwijk (9 km)

LEES MEER pictogram-productie-leppagreid
28-01-2026

Burgerinitiatief “Nes van het gas af” wordt dit jaar heel concreet

LEES MEER gf2035-22-jan-2026
27-01-2026

De toekomst klopt op de deur

LEES MEER tractor-unsplash
13-01-2026

Met koude handen, warm hart

LEES MEER image
13-01-2026

Nieuw jaar, nieuwe balans

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen