Heerenveen - 24-10-2022

 

The 1:1 Diet

Consulent: Chantal de Boer

Gezonde leefstijl Tips & Tricks

 

Net als veel anderen ben ik opgegroeid met een voedingsschema van ontbijt, tussendoortje, lunch, tussendoortje en avondeten. Heel herkenbaar, denk ik.

 

Door veel eetmomenten te hebben wordt je spijsvertering ook steeds geactiveerd. Dit zorgt ervoor dat er dus vaker insuline wordt aangemaakt en insuline stimuleert de vetopslag.

 

Tegenwoordig weten we dat juist eetpauzes (pauzes in de spijsvertering) ervoor zorgen dat je lichaam overgaat op vetverbranding. Je lichaam heeft na een maaltijd ongeveer twee uur nodig om koolhydraten uit het voedstel te halen en gaat daarna over op de vetverbranding. Het eten van tussendoortjes maakt de vetverbranding dus moeilijk(er). En dat willen we niet!

 

De afgelopen twee weken heb ik gelet op mijn eetmomenten en deze teruggebracht tot vier eetmomenten op een dag. Ik ben langzaam aan het afkicken van de gewenning om tussendoortjes te eten. En dat is, zoals het doorbreken van elke gewoonte, best lastig. Voor ik het weet ben ik rond 10.00 uur op zoek naar een tussendoortje.

 

Weet je wat het inbouwen van eetpauzes mij oplevert? Ik ervaar veel meer rust en ben minder aan het zoeken naar eten. Eetpauzes geven mij de structuur om mijn lichaam de kans te geven tot rust te komen en ik merk dat ik daardoor minder behoefte heb om iets tussendoor te eten.

 

Tips:

  • Zorg voor drie gezonde maaltijden, waarbij je bewerkte producten vermijdt. Dus geen aardappel anders uit een pot, kaassausjes uit zakjes enz.
  • Drink voldoende water, thee of koffie (alles zonder suiker natuurlijk).
  • Wil je toch graag een tussendoortje? Kies dan voor pure voeding zoals een groentesnack, fruit met magere yoghurt of kwark, een gekookt eitje of een handje ongezouten noten.

 

 

Chantal de Boer


Consulent Het 1 op 1 Dieet in Heerenveen

06-37231559

Leeuwarderstraatweg 54, Heerenveen

www.1op1dieet.nl/chantal-de-boer/grou-chantal

 

 

Columns Chantal de Boer

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER arnold-syl-eva
8 juli 2025

Dubbel feest bij Vakantiecentrum de Spring

LEES MEER 1000038693
8 juli 2025

Van Aldeboarn naar Den Bosch – voor Lenn én voor onderzoek naar het Usher-syndroom

LEES MEER laatjegeldnietwegwaaien
7 juli 2025

Friese gemeenten en provincie slaan de handen ineen om zoveel mogelijk huizen in Fryslân te isoleren

LEES MEER skutsje-grou-jikkiepiersmakopi
25 juni 2025

Skûtsje Beachfestival op het strand in Grou

LEES MEER mp-202514webpagina12
8 juli 2025

Te dwaan YN MIDDEN FRYSLÂN

LEES MEER zomerdeal
6 maart 2025

Drukwerkacties Inclusief GRATIS Advertentie en/of Verspreiding

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER harten-aas-
10 juni 2025

De laatste kaart

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
10 juni 2025

Mag je baas jouw vakantie weigeren?

LEES MEER familie-opstelling-de-laape-3
10 juni 2025

Innerlijke groei is niet ingewikkeld

LEES MEER img3230bvanoyenlr
10 juni 2025

Appelscha (5 of 7,5 km)

LEES MEER mirjam-bos
10 juni 2025

Van eenmanszaak naar BV

LEES MEER jon-brouwers-op-de-reuzedei
10 juni 2025

Bloeien met reus Jon

LEES MEER adobestock54534236
28 mei 2025

De stille kracht van de uitvaartvereniging

LEES MEER foto-mei-2025
28 mei 2025

Hokey pokey weg was Smokey!

LEES MEER ijledraviktuinakkrum020525img5
28 mei 2025

Mouwekrûper (IJle dravik, Anisanta sterilis)

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen