Friesland - 26-10-2022

 

column

Wandelen in de regio

Tekst en foto’s: Berber van Oyen-Peenstra

 

Bij een eerdere wandeling vanuit het Friese Winsum verkende ik de Noord-West kant van het terpdorp. Nu lopen we aan de Oostkant. Ik parkeer bij MFC De Helling, nabij de 16e eeuwse Mariakerk.

 

Vlak daarna passeer je firma Dewulf, waarbij je de schoorsteen en de directeurswoning (1897) van de vroegere stoomzuivelfabriek nog ziet. Het dorp uit kom je via verharde landweggetjes terecht in buurtschap Bonkwert. Daar start een mooi paadje met bruggetjes dwars door de weilanden. Het eindigt vlak voor het Spannum, waarvan je al een hele tijd de opvallende kerktoren met 15e eeuws zadeldak ziet. Het oude plaatsje kent nog meer fraaie panden en monumenten. Het is ook de geboorteplaats van de bekende Friese schrijver Waling Dijkstra (1821-1914).

Op de terugweg naar Winsum kom je nog een mini-bos tegen waar je een rondje doorheen kunt maken (‘Op eigen risico’ nog wel, waarschuwt een bordje). Vlak voor het eindpunt wandel je via twee leuke lusjes terug naar de parkeerplaats.

 

Wandeltips welkom!

Ik schrijf deze wandelcolumn nu precies twee jaar (dit was de 27e). Heb je een tip voor een wandeling in midden-Fryslân? Mail die dan naar info@berbercommunicatie.nl en wie weet zie je ‘m terug als column!

 

 

Link naar de wandeling

 

Berber woont met man en twee kinderen in Nes. Vanuit BERBER communicatie adviseert en ondersteunt ze voornamelijk organisaties die actief zijn in de wereld van cultuur, literatuur, taal en onderwijs.

 

 

Columns van Berber

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER demonstratie-bij-workshop-ggg-
14 oktober 2025

Workshop GGG koken in Grou

LEES MEER 1000026457
14 oktober 2025

Nieuwe naam voor museum in beweging: Museum De Waach Aldeboarn

LEES MEER 2025-sept
1 oktober 2025

Veilingnieuws van Frits Wilde Veilingen

LEES MEER img2112
1 oktober 2025

Vanavond aanschuiven bij een dorpsgenoot?

LEES MEER afbeelding1
19 september 2025

Vredesweek 20 t/m 28 september

LEES MEER annemiek-leo-en-jaapmiek-and-m
19 september 2025

Minnewit

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER foto-column-weer-en-afscheid-o
1 oktober 2025

Weer en afscheid: een onvoorspelbare combinatie

LEES MEER img7280
1 oktober 2025

Energiewinst optimaal inregelen CV-installatie

LEES MEER img5256bvanoyenlr
1 oktober 2025

Opende (9,5 km)

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
1 oktober 2025

De 4 soorten werknemers. In welke categorie val jij?

LEES MEER mirjam-bos-2
1 oktober 2025

Ondernemingsrecht: nieuwe mogelijkheden!

LEES MEER afbeelding-van-whatsapp-op-202
1 oktober 2025

Bloei in Reduzum

LEES MEER portretfoto-leo-boermans
17 september 2025

Een uitvaartondernemer op de beurs – waarom eigenlijk?

LEES MEER foto-column-september-
17 september 2025

'Goedemorgen, Dierenartsenpraktijk Grou, waarmee kan ik u helpen?

LEES MEER wittehalvemaanzweefvliegzweefv
17 september 2025

Unsjoch of moai

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen