Akkrum-Nes - 07-04-2026

 

Column

Nieuws van Duurzaam Akkrum Nes

Tekst: Hank Denters


Maandelijks nemen we u mee in de activiteiten van Duurzaam Akkrum Nes (DAN) en geven we een inkijk in onze projecten.

Na de energiecrisis in 2022 is besparing en vergroening bij ons wat weggezakt. Media voeden thans angst voor onbetaalbare brandstofprijzen.

 

Het spoor van vernielingen door de Speciale Operatie en Operatie Epic Fury toont hoe zorgelijk de afhankelijkheid van producenten van olie en gas is geworden. Maar ook hoeveel slachtoffers dit eist en welke vluchtelingenstromen hiermee op gang komen. De échte prijs die wordt betaald.

 

Terug naar het oude normaal?

Terugkeer van die vluchtelingen beloven en Rust in de portemonnee, met (tijdelijke) compensatie- maatregelen, schuift die échte prijs voor ons uit. Accijnsverlagingen, prijsgaranties en inzet van noodvoorraden houden ons enkel langer aan het fossiel-infuus. Miljarden worden ingezet voor (kortstondige?) besparing van dubbeltjes aan de pomp. De gaten die dat in de begroting en de oliereserves slaat worden aangevuld met nieuwe bezuinigingen en belastingverhogingen. Met een beroep op ons investeringsklimaat drukt die lastenverzwaring vooral op de zwakste schouders. Dergelijke compensatiemaatregelen houden de geldstromen naar oorlogszuchtige leiders en ons verspillende energieverbruik in stand. We laten zo grote kansen liggen voor een eerlijkere, onvermijdelijke en steeds urgentere energietransitie.

 

Het kan anders!

Hogere prijzen maken ons bewust van onze overdadige consumptie. Steeds meer komt hernieuwbare energie binnen ieders bereik. Behalve voor hen die de omslag van cv- ketel naar warmtepomp en e-auto en dergelijke niet (volledig) zelf kunnen bekostigen. Hen helpen is pas een echte, beperktere investering.

 

Anderen kunnen intussen -gratis- investeren in vrede en behoud van de planeet van onze kinderen door:

- van hun maximumsnelheid en stand van de thermostaat;

- vermijden van vliegbewegingen;

- meer lopen, fietsen, openbaar vervoer gebruiken en carpoolen, of thuiswerken.

 

Huiswerk voor politici

- Leg uit waarom duurzaam opgewekte zonne- en windenergie en masse wordt aangeboden aan datacenters van de allerrijksten der aarde. Zij zitten voor een dubbeltje op de eerste rang voor aansluiting op ons piepende en krakende elektriciteitsnetwerk;

- Waarom wordt de rekening voor onderhoud en uitbreiding van het netwerk doorgeschoven naar Kleinverbruikers en Midden- en Kleinbedrijf?

- Moeten zij wachten op aansluiting of verzwaring van hun meterkast, maar meebetalen voor die voorkeursbehandeling?

Of moeten we de volgende keer stemmen met onze energierekening?

 

De opbrengst van ons zonnepark in de maand februari en maart 2026 is 293 MWh en het aantal huishoudens dat gedurende een jaar van stroom kon worden voorzien is 83.

 

Duurzaam Akkrum Nes

DAN.frl


Columns Duurzaam Akkrum-Nes

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER naamloos-2
26-06-2026

Zomervakantie activiteiten voor Kids

LEES MEER 003
17-07-2026

Pannenkoekenboerderij De Roos heeft het beste terras van Friesland

LEES MEER whatsapp-image-2026-06-25-at-2
17-07-2026

Vernielingen bedreigen voortbestaan FietsVeerPont De Deelen

LEES MEER rouwkaart-alleen-condoleance-z
13-07-2026

Overlijdensbericht Rene Edelijn

LEES MEER vvakkrumst3
30-06-2026

SC Heerenveen - De Graafschap in Akkrum

LEES MEER 993fdfba-0ef1-43dc-b3bb-f99cb2
30-06-2026

15 jaar Skûtsjewike Grou

LEES MEER mp-202614webpagina12
17-07-2026

Te dwaan YN MIDDEN FRYSLÂN

LEES MEER drukwerkacties2026
28-10-2025

Drukwerkacties Inclusief GRATIS Advertentie en/of Verspreiding

LEES MEER schermafbeelding-2021-12-21-om

Bezorger worden

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER portretfoto-leo-boermans
02-07-2026

Zo kan het (gelukkig) ook

LEES MEER altijd-akkrum-ina-adv
02-07-2026

Ina Sterkenburg, havenmeester

LEES MEER foto-column-juni-2026
02-07-2026

Werknemer van de maand

LEES MEER bolderikeext260614p1390394
02-07-2026

De Reade roggeblom

LEES MEER tijd-juni-2026
16-06-2026

Stilstaan bij tijd

LEES MEER mirjam-bos-2
16-06-2026

De WBTR: moeten verenigingen en stichtingen vóór 1 juli 2026 in actie komen?

LEES MEER parttechniek2
16-06-2026

Het talent van nét genoeg doen

LEES MEER img7750bvanoyenlr
16-06-2026

Hemrik (12 tot 15 km)

LEES MEER mp-202611lr
02-06-2026

Operatie “Onder eigen dak”

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen