Friesland - 09-06-2023

 

Een tijd geleden werd ik gebeld door Josina. Ze vertelde dat haar moeder is overleden op de leeftijd van 89 jaar. Ik maakte een afspraak en ging bij haar langs om samen met Josina de laatste verzorging te doen.

 

Koffiedrinken

Bij het geven van de laatste verzorging, worden de eerste gesprekken gevoerd met de familie. Hierin leer ik de familie beter kennen, en wordt dit een bijzonder moment voor hen. Zo ook bij deze verzorging. Josina gaf aan dat ze de laatste jaren veel bij haar moeder was geweest om koffie te drinken. Er werden niet veel woorden uitgewisseld, maar Josina zag dat haar moeder alleen al van haar aanwezigheid kon genieten.

 

Het afscheid

Tijdens de dagen die volgde, besprak ik met Josina en haar man hoe de uitvaart eruit moest komen te zien. Josina gaf aan dat haar moeder, mede door haar leeftijd, niet veel familie meer had en dat afscheid nemen in een grote zaal geen goed gevoel gaf. Ik vroeg haar hoeveel mensen er zouden kunnen komen. Josina gaf aan dat zij, haar man, en haar kinderen alleen zouden komen. Daarop stelde ik voor om met elkaar koffie te drinken, op de dag van de uitvaart en dan in het kamertje van haar moeder, rondom de kist. Josina keek mij verbaasd aan, en vroeg of dat kon. Ik legde uit dat dit hetgeen was, wat volgens mij paste bij de familie, dus waarom zou dit niet kunnen. Er verscheen een lach rondom Josina haar gezicht en ze pinkte een traantje weg: “Dit zou mama geweldig hebben gevonden”.

 

Koffiedrinken rondom de kist

En zo kwam het dat we op de dag van de uitvaart rondom de kist zaten met Josina en haar gezin. De koffie werd geschonken door de medewerkers van het zorgcentrum die haar in het laatst van haar leven hadden verzorgd, en ook zij dronken een kopje koffie mee. Dit was weer een waardig afscheid dat paste bij deze familie!

 

Wilt u meer weten? Kijk op www.bvuitvaartzorg.nl of neem contact op met Boermans & de Vries Uitvaartzorg via 0515 – 85 57 57 of info@bvuitvaartzorg.nl

 


Tel: 0515- 85 57 57

 

 

Columns Leo Boermans

 

 

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER beleefvoorpag
15 april 2025

BELEEF Midden-Friesland Zomer 2025

LEES MEER image002
15 april 2025

Reuzedei 2025

LEES MEER infused-water-cocktail-bar-zon
15 april 2025

Onthulling van het mini-missie kunstwerk

LEES MEER mp-202508webpagina12
1 april 2025

Te dwaan YN MIDDEN FRYSLÂN

LEES MEER drukwerkdeals-2024-01-16-a-en-
6 maart 2025

Drukwerkacties Inclusief GRATIS Advertentie en/of Verspreiding

LEES MEER schermafbeelding-2021-12-21-om

Bezorger worden

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER adobestock780176489
2 april 2025

De laatste verzorging

LEES MEER photo-2025-03-26-17-22-43
1 april 2025

Leppagreide: Zonnepark in beweging

LEES MEER joyce-stories-10
1 april 2025

Kwetsbaarheid is geen zwakte

LEES MEER foto-maart-2025
1 april 2025

En de winnaar is…

LEES MEER zaagjeartemiscallantsoog080916
1 april 2025

Zaagje, een klein tweekleppig schelpdier

LEES MEER photo-anya-petra-eijer-06752-2
18 maart 2025

Lichtjes van troost

LEES MEER kees-parttechniek
18 maart 2025

Liegen op werk: onschuldig of onacceptabel?

LEES MEER dsc8166bvanoyenlr
18 maart 2025

Mirns (6,5 km)

LEES MEER mirjam-bos
18 maart 2025

Eenmanszaak of BV

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen