Akkrum/Nes - 11-01-2022

 

Friesland zeilt

Midden in Friesland huizen twee zeilbedrijven:

Zeilschool Pean en Masterskip | Wylde Swan.

In de column "Friesland Zeilt" vertelt Christophe Meijer

regelmatig over hun belevenissen.

 


Anticyclisch ondernemen in Corona tijd

 

Swan Expeditions uit Akkrum dat voorheen alleen met Tallship de Wylde Swan voer, koopt een tweede schip. Daarmee verdubbelt het bedrijf in één keer haar capaciteit. Terwijl de hele branche zucht en steunt, onderneemt Swan Expeditions tegen de heersende wind in. Watersportdorp Akkrum heeft dan naast een eigen skûtsje nu niet één maar twee tallships! Het internationale bedrijf houdt kantoor bij Zeilschool Pean en is zo op-en-top Akkrums.

 

Trots

Tweemastschoener de Noorderlicht vaart al sinds 1993 in de zomer avontuurlijke expedities bij Spitsbergen. In de winter zal dit unieke schip met de scholieren van Masterskip oceaanoversteken gaan zeilen. Christophe Meijer van Swan Expeditions: “We zijn heel trots op deze nieuwe aanwinst. Dit schip is net als de Wylde Swan één van de unieke schepen van de Nederlands traditionele zeegaande zeilvloot. Vanuit de zeilwereld komen vele felicitaties binnen met deze aankoop. De afgelopen jaren zijn veel mooie Nederlandse schepen in buitenlandse handen gekomen. Wij zorgen ervoor dat deze icoon gewoon onder Nederlandse vlag blijft varen.”

 

Scholieren naar Spitsbergen

De eerste Masterskipreis met de middelbare scholieren vult zich al met de wachtlijst. Meijer: “Die eerste reis is uniek. Nog nooit vertoond. We zeilen met de trainees, zoals wij de leerlingen noemen, naar Spitsbergen waar we de laatste week van de reis zullen doorbrengen. Ook daar gebruiken we de wereld als klaslokaal om bijvoorbeeld het directe effect van de klimaatverandering te zien. Maar ook de invloed van toerisme op een uniek natuurgebied komt aan bod.” Swan Expeditions neemt een speciale, voor Spitsbergen getrainde, gids mee. Die gids heeft onder andere een wapen en afschikkingsmiddelen bij zich om de vele ijsberen op afstand te houden.

 

Kleinschalig

Wanneer de trainees naar huis gaan, start het avontuurlijk expeditie programma in het Poolgebied. Gasten van over de hele wereld boeken een reis om dit zeer afgelegen gebied te ontdekken. In tegenstelling tot de vele grootschalige arctische motorschepen kan het kleinschalige zeilschip de Noorderlicht met haar slechts 20 passagiers op plekken komen waar anderen niet kunnen of mogen komen. Meijer: “Zo kunnen we onze gasten een intense en unieke ervaring bieden.”

 

De komende weken is de Noorderlicht op afstand te bewonderen in tallshipshaven Harlingen. Daar worden de nodige aanpassingen gedaan en wordt er gevaren met leerlingen van de zeevaartschool. Begin februari gaan de trossen voor langere tijd los en koerst de nieuwe aanwinst richting de poolcirkel.

 

 

Voor meer informatie www.wyldeswan.com of www.masterskip.com

 

 

Columns Friesland zeilt

 

 

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER full-shot-cute-kid-potty-train
20-05-2026

Gratis zindelijkheidstraining in Akkrum

LEES MEER fb-evenement-afbeelding
19-05-2026

Grouster 4Daagse 2026

LEES MEER opening-3
19-05-2026

Tennis Club Oldeboorn viert 50-jarig jubileum

LEES MEER 2mva2233
05-05-2026

Tien maanden De Gondel: een warm thuis in het hart van Aldeboarn

LEES MEER schermafbeelding-2026-05-05-om
05-05-2026

Maak nu kennis met de deelauto met 50% korting

LEES MEER mother-daughter-painting-tradi
21-04-2026

Akkrum-Nes Bloeit: doe je mee?

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER mei-2026-mercedes-benz
19-05-2026

Liever een glimlach dan tranen

LEES MEER mirjam-bos-2
19-05-2026

Rechten en plichten bij een eigendomsoverdracht

LEES MEER parttechniek
19-05-2026

Druk met druk zijn?

LEES MEER img7533bvanoyenlr
19-05-2026

Tjalleberd-Gersloot (7 km)

LEES MEER deelauto-column
19-05-2026

Deelauto’s in Bloei: Slimmer rijden in Akkrum, Aldeboarn en Reduzum

LEES MEER portretfoto-leo-boermans
05-05-2026

Wie doet wat? De kunst van samen afscheid nemen

LEES MEER schermafbeelding-2026-05-05-om
05-05-2026

Jouke Bos en Sietse de Vos

LEES MEER foto-column-mei-2026
05-05-2026

Ode aan de directeur

LEES MEER oranjetipjepaardenbloemalddjip
05-05-2026

Oranjetipje op Paardenbloem

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen