Friesland - 14-06-2022

 

Column

Bouwe de Boer

Projectleider

Freonen Fan FossylFrij Fryslân

 

Afgelopen week is een start gemaakt met het Arcadia-project: ‘de karavaan nei de takomst’.

 

Arcadia is een opvolg initiatief van Culturele hoofdstad 2018. Arcadia duurt in 2022 100 dagen en is gestart op 7 mei. It ‘Bosk’ in Leeuwarden is een van de bekendere projecten en beoogt ons Friezen in beweging te krijgen. In welke beweging?

 

Dit zegt de website van Arcadia erover:

Vanuit onze mooie provincie stellen we via kunst en cultuur vragen die gaan over voorouderschap: ‘Hoe ziet de wereld eruit waarin jij wilt leven? Wat wil je nalaten aan je kinderen en kleinkinderen?’ Wij geloven dat we samen kunnen zorgen voor een mooie(re) wereld. En kunst helpt ons daarbij: om samen te praten, om te leren van elkaar en om samen de schouders eronder te zetten.

 

En dat is precies wat ook de Karavaan nei de takomst wil bereiken! Op Hemelvaartsdag was de Karavaan in Grou. ‘Grou2030’ stond centraal als een voorbeeld-aanpak hoe je in een dorp met onderne-mers en inwoners de mienskip kunt betrekken bij vergroening, energie, lokaal voedsel en zoveel meer!

 

Burgemeesters

Zaterdag 4 juni gaat de karavaan naar Nes bij Dokkum, maar afgelopen week waren Grou en Akkrum aan de beurt.

20 burgemeesters werden bevraagd over hun ideeën voor een nog better Fryslân. Al deze ideeën en meningen worden aangeboden aan de Friese politiek na Arcadia. Jan Terlouw en André Kuipers brachten een boodschap met hoop en complimenten voor deze Friese mienskippen.

 

Vaantje

Een hoogtepunt was de uitreiking van de kara-vaantjes. In elk dorp met mienskips-initiatieven zijn er een aantal personen die de grootste trekkers zijn. Loop door een dorp, vraag 5 mensen en je weet wie dat zijn. Iedereen weet ze te noemen! Zo ook in Grou en Akkrum.

 

In Grou zijn dat René, Enny, Lenie en Dick. Geen twijfel mogelijk. Het was voor wethouder Hein Kuiken dan ook geen moeilijke klus: tekst genoeg voor deze kar-trekkers.

 

En in Akkrum?

Kijk maar op de site van de reuzedei!

 

De karavaan gaat door en door,

ook de komende jaren.

 

Wil je mee?

Meld je aan op www.karavaan.frl

 

 

 

Columns Bouwe de Boer

 

 

 

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER mother-daughter-painting-tradi
21-04-2026

Akkrum-Nes Bloeit: doe je mee?

LEES MEER vrijmarkt-grou
21-04-2026

Een feestje voor jong en oud in Grou is goud

LEES MEER afbeelding-liggend-koningsdag-
07-04-2026

Een gezellige Koningsdag in Akkrum-Nes

LEES MEER 463829335122105555642569144595
07-04-2026

Uitnodiging plenaire informatiebijeenkomst Multifunctioneel Centrum Grou

LEES MEER beleefvoorpag
31-03-2026

BELEEF Midden-Friesland Zomer 2026

LEES MEER image001
24-03-2026

Opening Watersportseizoen Terherne op 2e Paasdag

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER foto-column-middelpunt-nr-8-20
21-04-2026

Een afscheid in vrede in een wereld vol strijd

LEES MEER mirjam-bos-2
21-04-2026

De rol van de kantonrechter bij een erfenis

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
21-04-2026

Niet verkeerd, maar ook niet goed...

LEES MEER img7410bvanoyenlr
21-04-2026

Hichtum-Burgwerd-Bolsward (9 km)

LEES MEER michel-poulain
21-04-2026

Fryslân bloeit – en hoe

LEES MEER ijs
07-04-2026

Soms sit treast yn de lytste dingen

LEES MEER verhalenmaartje-hero
07-04-2026

Maartje Verhagen, De Koken

LEES MEER schermafbeelding-2026-03-29-om
07-04-2026

Verkiezingskoorts gezakt: Kiezers nog aan het infuus

LEES MEER img6250
07-04-2026

Here we go again…

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen