Grou - 23-12-2024

 

Column door:

Notariskantoor Mirjam Bos

 

Ondernemers met een BV ontvangen de verdiensten van hun werkzaamheden in de BV. De BV is een rechtspersoon en wordt vertegenwoordigd door het bestuur. De ondernemer is eigenaar van de BV en als hij ook bestuurder is, wordt hij directeur groot aandeelhouder, DGA, genoemd. De BV ontvangt het verdiende geld op de eigen bankrekening en kan over dit geld beschikken voor uitgaven van de BV. Als de DGA geld uit de BV wil opnemen, kan er salaris of dividend uitgekeerd worden of geld van de BV worden geleend.

 

De BV is verplicht aan de DGA een salaris uit te keren. De belastingdienst stelt dat dit salaris tenminste gelijk moet zijn aan het hoogste van de volgende drie bedragen: het salaris van een vergelijkbare baan, het salaris van de hoogst betaalde werknemer of een minimaal bedrag van € 56.000,00. Het salaris is een uitgave van de BV die aftrekbaar is van de winst en waar privé inkomstenbelasting over betaald wordt. Tot een inkomen van € 75.518,00 is 36,97% belasting verschuldigd, daarboven 49,50%.

 

De BV betaalt vennootschapsbelasting over de behaalde winst, 19% over een bedrag tot € 200.000,00, 25,8% daarboven. De winst die over is na aftrek van belasting kan uitgekeerd worden aan de eigenaar. Dat wordt een dividenduitkering genoemd. Over deze dividenduitkering wordt vervolgens een zogeheten aanmerkelijk belang belasting geheven, 24,5% tot 67.000,00, daarboven 33%. Op de dividenduitkering wordt eerst 15% dividendbelasting ingehouden, die aftrekbaar is van de verschuldigde aanmerkelijk belang belasting.

 

Het is ook mogelijk om geld van de BV te lenen. Over een lening wordt geen belasting geheven als aan de door de belastingdienst gestelde voorwaarden wordt voldaan. Er moet sprake zijn van een schriftelijk vastgelegde zakelijke overeenkomst met duidelijke afspraken over aflossing en rentebetaling. De rente moet marktconform zijn en de BV dient voldoende liquide middelen te hebben. Sinds 1 januari 2023 geldt de Wet Excessief lenen, die bepaalt dat er in 2024 maximaal € 500.000,00 geleend mag worden van de BV. Alleen een geldlening uit de BV voor het kopen van een eigen huis voor de ondernemer telt niet mee bij het bedrag van € 500.000,00, op voorwaarde dat de ondernemer in aanmerking komt voor hypotheekrenteaftrek en het hypotheekrecht van de BV in een notariële akte wordt vastgelegd. Als een BV privérekeningen van de DGA betaalt, ontstaat er een rekening-courant verhouding. Het gaat dan meestal om kleine bedragen. Tot een bedrag van € 17.500,00 hoeft daarover geen rente betaald te worden.

 

Als er meer betaald is voor een aandeel dan de nominale waarde, opgenomen in de statuten van de BV, heeft de BV een agioreserve. Deze agioreserve kan onder voorwaarden belastingvrij uitgekeerd worden aan de aandeelhouder. De BV geeft dan in een notariële akte aandelen uit aan de aandeelhouder, vervolgens wordt de nominale waarde van de aandelen door een statutenwijziging verlaagd en mag het bedrag dat vrijkomt belastingvrij uitgekeerd worden.

 

Wilt u meer informatie over dit onderwerp, dan bent u van harte welkom op mijn kantoor. Daarnaast is het aan te raden voor belastingzaken een fiscalist te raadplegen. Een telefonische afspraak of een afspraak bij u thuis kan natuurlijk ook.

 

 

www.notarismirjam.nl

Stationsweg 1 Grou

(0566) 60 14 04

info@notarismirjam.nl

 

 

Op de foto: Notaris Mr Mirjam Bos, gespecialiseerd in scheidings­bemiddeling, erfrecht en estate planning.

 

 

Columns Notariskantoor Mirjam Bos



Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER afbeelding-liggend-koningsdag-
07-04-2026

Een gezellige Koningsdag in Akkrum-Nes

LEES MEER 463829335122105555642569144595
07-04-2026

Uitnodiging plenaire informatiebijeenkomst Multifunctioneel Centrum Grou

LEES MEER beleefvoorpag
31-03-2026

BELEEF Midden-Friesland Zomer 2026

LEES MEER image001
24-03-2026

Opening Watersportseizoen Terherne op 2e Paasdag

LEES MEER 16-22-mei-aanmelden-akkrum-nes
24-03-2026

Akkrum-Nes Bloeit. Bloei jij mee?

LEES MEER schermafbeelding-2026-03-10-om
10-03-2026

Fûgelwacht Akkrum 2026

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER mirjam-bos-2
24-03-2026

Vergaderen: fysiek, hybride of digitaal?

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
24-03-2026

Privé-afspraken onder werktijd: maak het gewoon duidelijk

LEES MEER 1img7187bvanoyenlr
24-03-2026

Lippenhuizen-Gorredijk (8,5 km)

LEES MEER gf2035-us-takomst-met-burgemee
24-03-2026

Ús takomst, fan ûnder ôf

LEES MEER adobestock249291008
10-03-2026

Ziek zijn past niet in mijn agenda

LEES MEER foto-column-maart-2026
10-03-2026

Zelfs nu nog verrassingen

LEES MEER grotezilverreigerdeelen250913p
10-03-2026

Grutte Wite Reager

LEES MEER simon-woonkajuit
25-02-2026

De trap: van vergeten doorgang naar blikvanger

LEES MEER 2026-02-17-kuierpaad-jirnsumer
25-02-2026

De boer en it Kuierpaad, hoe rint dat?

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen