Friesland - 01-06-2024

 

Het is dinsdagochtend, mijn dag ziet er rustig uit. Ik ga rond de klok van negen uur naar mijn kantoor in Heeg, en begin de dag met administratieve taken. Een paar telefoontjes, en voor ik het weet is de ochtend om. Nog snel een broodje eten, en dan kan ik naar huis…. En dan opeens dat ene telefoontje van een huisarts.

 

De dag krijgt een andere wending

Er is een overlijdensmelding binnengekomen van een meneer.

46 jaar, en plotseling overleden in de ochtend. Ik probeer me voor te bereiden op het eerste gesprek, maar weet niet hoe. Ik vertrouw op mijn gevoel en ga op pad. Opeens ziet de middag er heel anders uit.

 

Veel verdriet

De familieleden van de overledene zitten verslagen aan tafel. Zijn echtgenote staart voor zich uit en ik besluit mijn werkwijze anders in te steken. Haar man ligt nog boven op bed en ik vraag aan haar of ze met mij naar boven wil gaan en samen de eerste stappen van de laatste verzorging wil doen. Zo raak ik met haar in gesprek over hoe en wie haar man was. Boven zie ik op bed een beer van een vent liggen. Het raakt me dat deze grote, sterke man zo uit het leven is gerukt. Ik leer haar man steeds beter kennen. Tegelijkertijd realiseer ik me dat dat natuurlijk vreemd is.

 

“Ik heb het gevoel dat ik
de overledene steeds beter leer kennen”

 

De uitvaart

Gaandeweg de week raakte ik steeds meer vertrouwd met de familie en hebben we het afscheid vormgegeven, zoals dat paste bij deze man. Opgebaard in spijkerbroek in geitenwollensokken, en zijn klompen naast de kist. Het symboliseert dat hij zo midden in het leven stond, en dat dit ineens anders kan zijn.

 

 

Met een warme groet van Leo Boermans

 

Als u vragen heeft over wat wel of niet kan tijdens een uitvaart, neemt u dan gerust eens contact met ons op.

 

Tel: 0515- 85 57 57

 

 

Columns Leo Boermans

 

 

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER nationale-spellenweek-poster-0
07-10-2026

Bibliotheek Akkrum-Nes brengt mensen samen tijdens Nationale Spellenweek

LEES MEER young-sanc
07-10-2026

Twee cheques uitgereikt op drukbezochte Parkmarkt

LEES MEER lokale-schatten-middelpunt-med
23-09-2026

Lokale Schatten: ontdek de parels van eigen bodem

LEES MEER herfst-activiteit-(2)
23-09-2026

Pretmakers - Herfstvakantie knutselactiviteit

LEES MEER wk36-kletskous-195x139-def
08-09-2026

25 jaar Kletskous - Wie jarig is, trakteert!

LEES MEER bridge
10-09-2026

80 jaar Bridgeclub Akkrum

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER portretfoto-leo-boermans
07-10-2026

Even weg van de laatste groet

LEES MEER parttechniek2
07-10-2026

Hoeveel reistijd is normaal voor een technische baan in Friesland?

LEES MEER mirjam-bos-2
07-10-2026

Een stichting zonder bevoegd bestuur

LEES MEER foto-bij-column-2026-middelpun
07-10-2026

VerTEGENwoordigers

LEES MEER dsc9059bvanoyenlr
07-10-2026

Wommels (10 km)

LEES MEER nagels-lakken
23-09-2026

De laatste verzorging

LEES MEER schermafbeelding-2026-10-02-om
23-09-2026

Duurzaamheid en Thema-avond Thuisaccu

LEES MEER foto-column-september-2026
23-09-2026

Bloedbroeders

LEES MEER argusvlindergrouspoorlijn06081
23-09-2026

Argusflinter op Simmertiksel

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen