Grou - 08-12-2021

 

In 1945 namen SSS, GAVC en Athleta samen het initiatief om het Sportcentrum Grou op te richten. Het Sportcentrum groeide daarna geleidelijk uit tot ‘koepel’ van zo’n 15 clubs voor zowel veld-, zaal- als watersport. Het verdeelde de gebruiksuren van de sportzalen, zorgde voor clubgebouwen op de sportvelden en organiseerde jaarlijks de Santenkraam, waarmee veel geld voor de sport bijeen werd gebracht.

 

Nu, 76 jaar later, hebben de watersport- en zaalclubs het Sportcentrum niet meer nodig en beheert BV Sport de sportvelden, sporthal en gymzaal naar behoren. Er rest nu eigenlijk nog alleen het in eigendom hebben en samen beheren van de clubgebouwen op sportpark Meinga.

Sinds de herindeling bij Leeuwarden in 2014 betaalden de clubs in de dorpen van voormalig Boarnsterhim onredelijk hoge kosten voor hun eigen was- en kleedruimten t.o.v. de clubs in Leeuwarden, die deze altijd gratis van de gemeente kregen. Daartegen is jarenlang heftig geprotesteerd. Onlangs hebben de betrokken verenigingen besloten akkoord te gaan met een marginaal voorstel van de gemeente om hiervoor toch enige compensatie te bieden. Ook krijgen clubs die de was- en kleedruimtes nu willen overdragen aan de gemeente enige overnamekosten vergoed.

 

Alle gewijzigde omstandigheden waren aanleiding om de statuten van het Sportcentrum aan te passen en het doel van de stichting te beperken tot het ‘in eigendom hebben en beheren van onroerend goed t.b.v. de sport in Grou’ en de deelnemende clubs te beperken tot de clubs die gebruik maken van haar gebouwen op sportpark Meinga, dus: GAVC, TVG, KV Mid-Fryslân, It Wetterlân en beide IJsclubs Grouw en Foar It Jonge Folkje.

Het oude bestuur, bestaande uit Sije van der Meulen, Jan van der Laag, Emiel Wegman, Geert Tichelaar, Ger Henk van der Meulen en Haaije Statema heeft haar taken nu overgedragen aan een geheel nieuw bestuur: Bauke Hooghiemster (voor beide IJsclubs), Hette Bouma (KV Mid-Fryslân), Tjitte Hemstra (GAVC), Alberto Kinderman (TVG) en Jelte Annema (It Wetterlân).

 

Van de geldmiddelen van het Sportcentrum blijft een deel achter in de beheerstichting voor Sportpark Meinga. De overige middelen worden gereserveerd als bijdrage aan voorzieningen die het hele dorp ten goede komen, zoals b.v. een Outdoor-fitnessvoorziening en een sociaal veilige wandel/fietsverbinding over sportpark Meinga. Insteek is om dit samen met andere participanten (o.a. Play& Skate Court en de gemeente Leeuwarden) te realiseren.

 

De hele historie van het Sportcentrum is te bekijken in een interview van Walter Miedema van ‘Sport in Grou’ met het ‘oude’ Sportcentrumbestuur. Het bestaat uit 2 delen (deel 1: 1945 – 2000 en deel 2: 2000 – heden) en is op Youtube te bekijken onder: beëindiging sportcentrum grou: https://sportingrou.nl/beeindiging-sportcentrum-grou-1

 

 

Op de foto: het clubgebouw van GAVC, één van de gebouwen van het Sportcentrum op Meinga

 

 

 

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER start
28 mei 2025

De Lus van Akkrum viert feest: doe mee aan de 40e jubileumeditie

LEES MEER akkrumnesbloeit-mp-92mm
13 mei 2025

Akkrum-Nes Bloeit - Bijna zover!

LEES MEER beleefvoorpag
15 april 2025

BELEEF Midden-Friesland Zomer 2025

LEES MEER mp-2025011pagina08
13 mei 2025

Te dwaan YN MIDDEN FRYSLÂN

LEES MEER drukwerkdeals-2024-01-16-a-en-
6 maart 2025

Drukwerkacties Inclusief GRATIS Advertentie en/of Verspreiding

LEES MEER schermafbeelding-2021-12-21-om

Bezorger worden

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER photo-anya-petra-eijer-06752-2
14 mei 2025

Troostrijke momenten

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
14 mei 2025

Recruiten. Maar voor wie eigenlijk?

LEES MEER img2752bvanoyenlr
14 mei 2025

Oranjewoud-Brongerga (6 km)

LEES MEER fotoshoot-joyce-v2-high-res-55
14 mei 2025

Grenzen stellen doet pijn

LEES MEER mirjam-bos
14 mei 2025

Wijziging splitsingsakte

LEES MEER huisarts-jon-brouwers
14 mei 2025

Stoeien met bloeien

LEES MEER simon-woonkajuit
13 mei 2025

Eén jaar de Woonkajuit: passie, vakmanschap en een warm welkom

LEES MEER voorlopen
29 april 2025

Voorop lopen

LEES MEER foto-april-2025
29 april 2025

Geboorteperikelen

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen