Akkrum-Nes - 04-02-2025

 

Column

Nieuws van Duurzaam Akkrum Nes

Tekst: Roland van der Starre

Maandelijks nemen we u mee in de activiteiten van Duurzaam Akkrum Nes (DAN) en geven we een inkijk in onze projecten.

Binnenkort legt de gemeente het Warmte Uitvoeringsplan (WUP) voor Nes ter inzage. Publicatie vindt plaats via Middelpunt, Akkrum.net en de websites van de DAN.frl en van de gemeente Heerenveen. Ook krijgen alle bewoners van Nes weer een informatiefolder in de bus.

 

In het WUP zijn de resultaten beschreven van het onderzoek naar alternatieven voor het verwarmen van de huizen met een gas cv. In twee bijeenkomsten met de bewoners van Nes zijn hun vragen over verduurzamen van hun woningen opgehaald. Ingenieursbureau TAUW heeft de vragen gebruikt als leidraad voor het onderzoek. Het WUP is nu klaar en bevat de kansrijke alternatieven voor de inwoners van Nes om van het gas af te gaan. Het aardgasvrij maken van de woning is altijd op basis van vrijwilligheid. Bewoners van Nes kunnen reageren op het ter inzage gelegde WUP. Daarna zal het college van B en W van Heerenveen het WUP vaststellen, dit is een verplichting die door het rijk is opgelegd.

 

In het onderzoek zijn ook de bevindingen van onder andere Liander verwerkt.

Als je van het gas af gaat, ga je meer stroom gebruiken. In Nes merken diverse bewoners al gevolgen van het intensiever gebruik van het stroomnet. Op zonnige dagen met veel wind schakelen sommige zonnepanelen nu al uit. Op zich mooi dat de beveiliging goed werkt. Maar niet leuk voor de teruglevering van stroom natuurlijk. Het is nodig dat het laagspanningsnetwerk van Nes wordt verzwaard. Maar Liander werkt met een prioritering op volgorde van urgentie. Om Nes een plek op die prioriteitenlijst te geven is het nodig om te weten hoeveel bewoners overstappen op een warmtepomp en hoeveel mensen hun elektrische auto in de wijk opladen.

 

De DAN zal samen met de gemeente zorgdragen voor het monitoren van hoeveel mensen er komende jaren de overstap maken, zodat Liander dat kan gebruiken voor hun planning.


 

Duurzaam Akkrum Nes

DAN.frl


Columns Duurzaam Akkrum-Nes

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER beleefvoorpag
10 juni 2025

BELEEF Regio Heerenveen Zomer 2025

LEES MEER schermafbeelding-2025-06-10-om
10 juni 2025

Hengels uitwerpen aan de Boarn

LEES MEER schermafbeelding-2025-06-10-om
10 juni 2025

Grou Bloeit! Bijna is het zover

LEES MEER mp-202512webpagina12
10 juni 2025

Te dwaan YN MIDDEN FRYSLÂN

LEES MEER drukwerkdeals-2024-01-16-a-en-
6 maart 2025

Drukwerkacties Inclusief GRATIS Advertentie en/of Verspreiding

LEES MEER schermafbeelding-2021-12-21-om

Bezorger worden

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER adobestock54534236
28 mei 2025

De stille kracht van de uitvaartvereniging

LEES MEER foto-mei-2025
28 mei 2025

Hokey pokey weg was Smokey!

LEES MEER ijledraviktuinakkrum020525img5
28 mei 2025

Mouwekrûper (IJle dravik, Anisanta sterilis)

LEES MEER c6e04e65-922b-4e3b-b1ab-d888d3
28 mei 2025

Stil

LEES MEER schermafbeelding-2025-06-10-om
28 mei 2025

DAN en de Bloeiweek

LEES MEER photo-anya-petra-eijer-06752-2
14 mei 2025

Troostrijke momenten

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
14 mei 2025

Recruiten. Maar voor wie eigenlijk?

LEES MEER img2752bvanoyenlr
14 mei 2025

Oranjewoud-Brongerga (6 km)

LEES MEER fotoshoot-joyce-v2-high-res-55
14 mei 2025

Grenzen stellen doet pijn

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen