Friesland - 10-12-2021

 

Binnen mijn vak als uitvaartondernemer, krijg ik helaas ook te maken met kinderuitvaarten. Zo werd ik begin dit jaar gebeld door een familie wiens kindje levenloos ter wereld kwam na een voldragen zwangerschap.

 

Ziekenhuisbezoek

Ik ga naar de kinderafdeling in de Tjongerschans en ga de kamer binnen waar de vader en moeder van het kindje verblijven. Ik kom binnen, stel me voor, en krijg hun prachtige mannetje te zien. Joey is zijn naam. Een prachtige jongen, zo tussen al zijn 3 grote zussen. We raken in gesprek over de komende uitvaart en de ouders geven aan dat het een bescheiden afscheid moet worden met de naaste familie. Ik regel dat de kerk beschikbaar is, de predikant wordt ingeschakeld en ook de begraafplaatsbeheerder weet wat hem te doen staat. Hoe gaan we dit met onze meiden beleven, vragen de ouders mij….

 

“Kinderen beleven hun eigen momenten in de rouw, en wij moeten ze daarin de ruimte geven”

 

Kaarsen voor de kinderen

De dag van de uitvaart breekt aan en de kerk vult zich geleidelijk met familieleden. Voordat de dienst begint loop ik naar voren en vraag de kinderen bij mij te komen om kaarsjes aan te steken. De kinderen vinden het fijn een kaars te hebben met een mooie foto van Joey en hun eigen naam. Het verbindt de familie met elkaar.

 

Beschuit met muisjes

Na de begrafenis komt de familie samen in de ontmoetingsruimte van de kerk en nuttigen een kopje koffie of thee. En ja, ook beschuit met blauwe muisjes, want hier hadden de kinderen zich op verheugd en ondanks dat Joey niet lang heeft mogen leven, hij zal altijd onderdeel uitmaken van dit gezin.

 

Deze column is geschreven met goedkeuring van de betrokken familie. Wel is de naam Joey niet de echte naam van het kindje. Dit uit respect voor de nabestaanden.

 

 

Met een warme groet van Leo Boermans

 

Voor meer tips of als u vragen heeft over wat wel of niet kan tijdens een uitvaart, neemt u gerust eens contact met ons op.

 

Tel: 0515- 85 57 57
 

 

 

Columns Leo Boermans

 

 

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER image001
24-03-2026

Opening Watersportseizoen Terherne op 2e Paasdag

LEES MEER 16-22-mei-aanmelden-akkrum-nes
24-03-2026

Akkrum-Nes Bloeit. Bloei jij mee?

LEES MEER schermafbeelding-2026-03-10-om
10-03-2026

Fûgelwacht Akkrum 2026

LEES MEER 1
10-03-2026

Zaterdag 14 maart Huldiging Marijke Groenewoud in Grou

LEES MEER buterbrea
10-03-2026

Meesterkok Albert Kooy en Restaurant WeidumerHout starten De Nieuwe Friese Keuken

LEES MEER fbimg1771230765798
25-02-2026

Stichting Kinderkledingbank Midden Friesland stopt na 18 jaar

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER mirjam-bos-2
24-03-2026

Vergaderen: fysiek, hybride of digitaal?

LEES MEER schermafbeelding-2025-04-29-om
24-03-2026

Privé-afspraken onder werktijd: maak het gewoon duidelijk

LEES MEER 1img7187bvanoyenlr
24-03-2026

Lippenhuizen-Gorredijk (8,5 km)

LEES MEER gf2035-us-takomst-met-burgemee
24-03-2026

Ús takomst, fan ûnder ôf

LEES MEER adobestock249291008
10-03-2026

Ziek zijn past niet in mijn agenda

LEES MEER foto-column-maart-2026
10-03-2026

Zelfs nu nog verrassingen

LEES MEER grotezilverreigerdeelen250913p
10-03-2026

Grutte Wite Reager

LEES MEER simon-woonkajuit
25-02-2026

De trap: van vergeten doorgang naar blikvanger

LEES MEER 2026-02-17-kuierpaad-jirnsumer
25-02-2026

De boer en it Kuierpaad, hoe rint dat?

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen