Friesland - 26-10-2021

 

Column

Bouwe de Boer

Projectleider

Freonen Fan FossylFrij Fryslân



Nu onze reis van 16 weken door Portugal achter ons ligt, is Fryslân weer ons plekje geworden. De laatste drie weken hebben we mogen doorbrengen bij Frank en Janneke Kroondijk in de Portugese gemeente Guarda. Ze hebben drie kleine kinderen (6, 3 en 0 jaar) en hebben een wel erg stoere stap gemaakt: baan opgezegd en alles in Hurdegaryp verkocht. Dan moet er wel iets speciaal spelen en dat is ook zo. Janneke en Frank willen een Eco-Dorp bouwen. Een dorp als voorbeeld op het gebied van circulair bouwen, eigen energie, lokaal voedsel etc. En dat alles samen met studenten die kennis kunnen maken met ander onderwijs: leren door te doen en de uitdagingen zelf te ervaren.

 

Omdat de familie net was aangekomen op het nieuwe landgoed, was er genoeg werk te doen. De grote boerderij met veel kamers (voor studenten bv), een grote schuur en 5 Ha grond was al een tijdje onbewoond. Dat betekende schoonmaken, opnieuw inrichten, uitpakken, meubels in elkaar zetten en…op de kinderen passen. Een geweldige tijd. Nog mooier werd het toen Frank en ik een afspraak hadden met de burgemeester van Guarda. Guarda is de hoofdstad van de gemeente en het doel was om een relatie op te bouwen met de gemeente. De burgemeester zag het helemaal zitten om te helpen als gemeente bij de opbouw van het Eco-Dorp.

 

Culturele Hoofstad in Portugal

Daarnaast was er grote interesse in Leeuwarden als Culturele Hoofdstad. Guarda wil zelf culturele hoofdstad worden in 2027 en de vraag was uiteraard: hoe heeft Fryslân/Leeuwarden dat voor elkaar gekregen. We hebben de organisatie van Fryslân in contact gebracht met de bedenkers achter LF2018 en…. wie weet wordt Guarda de winnaar uit 15 gegadigden? Een beetje hulp uit Fryslân kan dus vast geen kwaad!

 

Trouw

Bij terugkomst in Fryslân word ik gebeld door Jelle Brandsma, journalist van het dagblad Trouw. Het initiatief Freonen van FossylFrij Fryslân is genomineerd in de top 100 van meest duurzame in 2021. De uitreiking was gisteren op 7 oktober. Een 18e plaats van de 400 inzendingen! Voorzitter Gerben Gerbrandy en ik gaan verrast en blij weer terug over de Afsluitdijk. De energie is er weer!

 

 

 

Columns Bouwe de Boer

 

 

 

Naar overzicht

Laatste nieuws

Meer Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER img6875
25-08-2026

De Kletskous mode al 25 jaar een vaste waarde in Akkrum

LEES MEER schermafbeelding-2026-08-25-om
25-08-2026

42e editie OFK Slingeraap weer groot succes

LEES MEER img8494
12-08-2026

Nazaten van Folkert Kuipers op bezoek in Akkrum

LEES MEER pro-2v12l0u0
11-08-2026

Smûk by Sandra in Grou

LEES MEER knutselclub-a5-flyer-augustus
05-08-2026

Zomer activiteiten in augustus voor Kids

LEES MEER 003
17-07-2026

Pannenkoekenboerderij De Roos heeft het beste terras van Friesland

Columns

Nieuws Archief Columns Recepten


LEES MEER rozenkrans
25-08-2026

Afscheidsrituelen

LEES MEER image002
25-08-2026

Voel je dat je lichaam om rust vraagt?

LEES MEER img4885
25-08-2026

Eilandhoppen

LEES MEER chatgpt-image-1-sep-2026-16253
25-08-2026

Toeters en bellen...

LEES MEER gewoneoeverlibelvegelinsoord03
25-08-2026

Kantsitter

LEES MEER man-met-wandelstok
12-08-2026

Wêr bemuoist dy mei?

LEES MEER d3303f30-69b4-466b-9da8-bab5a6
12-08-2026

Thuisbatterij booming?

LEES MEER img5046bvanoyen
12-08-2026

Bakkeveen (3,5 tot 11 km)

LEES MEER sardinie-giovanni
12-08-2026

De tuin van Giovanni geeft moed

Over ons

Drukwerk en een website zijn het visitekaartje van uw onderneming. Of het nu gaat om kranten, folders, brieven, huisstijl of direct marketing. Als Media bedrijf weten wij dat en kunnen wij dit voor u verzorgen. Van opmaak, vormgeving, drukken tot en met distributie. Desgewenst kunt u de volledige verzorging van uw flyers of geadresseerd drukwerk aan ons uitbesteden.

Vragen?

Bel ons, stuur een e-mail of laat u terugbellen:

MiddelPunt Media

  • Vormgeving
  • Bestickering
  • Webdesign
  • Drukwerk
  • Verspreiding

 

Offerte aanvragen